August 31, 2020

Dbamy o bezpieczeństwo Pacjentów w każdym szczególe

Pandemia COVID-19 wymusza zmiany w codziennym funkcjonowaniu nas wszystkich. W tym niepewnym czasie stale podejmujemy wszelkie działania umożliwiające naszym Pacjentom korzystanie z profesjonalnej diagnostyki w poczuciu bezpieczeństwa.

We wszystkich placówkach Affidea mamy m.in. wdrożoną procedurę dezynfekcji aparatów rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej. Oprócz stołu, na którym podczas badania leży Pacjent, czyścimy dokładnie także samą gantrę, czyli tunel, do którego wjeżdża. Bezpośredni kontakt oddechu Pacjenta z tą częścią urządzenia sprawia, że ryzyko rozprzestrzeniania się aerozolu w wyniku oddychania jest większe niż na otwartej przestrzeni – dlatego tak ważna jest dezynfekcja również tych mało dostępnych powierzchni. Specjalny sprzęt do czyszczenia, który wykorzystujemy, pozwala nam na dokładną dezynfekcję aparatu po każdym Pacjencie.

Naturalnie wprowadziliśmy także wszelkie zalecane przez służby sanitarne środki ochrony indywidualnej i zwiększyliśmy częstotliwość mycia podłóg. Wszystkie te działania mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa osobom zgłaszającym się do nas na badania.

Wiemy, jak ważne w procesie leczenia jest wczesne wykrycie choroby. Nie możemy pozostawić Pacjentów bez pomocy i wsparcia, dlatego też przez cały czas trwania pandemii nasze ośrodki były i nadal są otwarte.

Potrzebujesz diagnostyki obrazowej? Nie zwlekaj, skontaktuj się z nami już dziś. Najważniejsze jest zdrowie.