• facebook
  • linkedin
  • twitter
  • youtube

Olsztyn PET/CT

 

 

Badanie PET/CT jest szybkie, bezbolesne i bezpieczne. PET/CT to pozytonowa tomografia emisyjna połączona z tomografią komputerową. Jest to nowoczesna i bardzo dokładna metoda diagnostyczna stosowana w onkologii, kardiologii oraz neurologii. Pozwala zbadać całe ciało pacjenta i zlokalizować zmiany chorobowe oraz określić ich rodzaj, dobrać sposób leczenia, a nawet ocenić jego skuteczność. Ze względu na możliwość postawienia kompleksowej diagnozy, jakiej nie gwarantują badania przy użyciu innych urządzeń, PET/CT znalazł zastosowanie w medycynie. Przede wszystkim wykorzystuje się go w diagnostyce nowotworów. Coraz częściej stosowany jest także w diagnostyce chorób neurologicznych i kardiologii.

 

 

Przygotowanie do badania PET/CT:

Podczas przygotowywania się do badania prosimy o przestrzeganie poniższych zaleceń:

  • Przede wszystkim należy się zrelaksować. Metoda PET/CT jest zupełnie bezbolesna i bezpieczna, przypomina, bardzo powszechne badanie tomografem komputerowym.
  • Na 24 godziny przed badaniem nie należy wykonywać ćwiczeń fizycznych, nie pić alkoholu i napojów zawierających kofeinę (np. kawy, coli, herbaty itp.). Jest to bardzo ważne, gdyż czynniki te mają znaczny wpływ na dokładność wyników badania.
  • Na 6 godzin przed badaniem należy powstrzymać się od jedzenia i picia z wyjątkiem czystej wody.
  • Jeżeli jesteś w ciąży, karmisz piersią lub chorujesz na cukrzycę skontaktuj się ze swoim lekarzem prowadzącym lub naszym ośrodkiem PET/CT. Otrzymasz dodatkowe instrukcje postępowania.
  • Nie należy przyprowadzać ze sobą do ośrodka dzieci, kobiet w ciąży lub karmiących piersią.
  • Przed badaniem należy wysłuchać i dokładnie wykonać wszystkie polecenia lekarzy i techników.
  • Należy mieć ze sobą 1 litr wody mineralnej niegazowanej.
 

 

Jak przygotować się do badania PET/CT?

Na badanie PET/CT należy zarezerwować 4 godziny i zabrać ze sobą:

oryginał skierowania od lekarza specjalisty

kserokopie opisów niedawno wykonanych badań obrazowych (CT, MRI, USG, scyntygrafia) oraz płyty lub klisze do wglądu lekarza

dowód osobisty

1 litr niegazowanej wody

 

Zespół 

Lek. med. Jerzy Badowski - Kierownik medyczny Pracowni PET-CT w Olsztynie od 2011.
Specjalista II stopnia medycyny nuklearnej, lekarz chorób wewnętrznych. Od 1991 r. kierownik Zakładu Medycyny Nuklearnej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie. Od 1997 r. Konsultant Wojewódzki w dziedzinie Medycyny Nuklearnej regionu warmińsko-mazurskiego.
W roku 1988 staż z medycyny nuklearnej i onkologii na Uniwersytecie w Uppsali (Szwecja). Na co dzień zajmuje się diagnostyką i terapią z zastosowaniem izotopów promieniotwórczych.

Lek. med. Ewa Socha-Witulska
uzyskała specjalizację II stopnia z medycyny nuklearnej z wyróżnieniem w 1997 r. Na co dzień zajmuje się diagnostyką i terapią z użyciem izotopów promieniotwórczych.

 

Nie zwlekaj, skontaktuj się z nami już dziś. Najważniejsze jest zdrowie.

 

Strefa pacjenta
Godziny Otwarcia
Poniedziałek-Piątek 8:00-16:00
Poniedziałek-Piątek 07:00-20:00
Sobota 08:00-20:00
Kontakt
ul. Żołnierska 18

10-561 Olsztyn

Tel.+48 22 44 11 111

Fax +48 89 538 65 46

E-mail: pet.olsztyn@affidea.com