Rozmiar czcionki

Centrum Diagnostyczne
Affidea Kielce Szydłówek

Świadczymy usługi diagnostyki obrazowej. W naszych placówkach wykonasz badania zarówno refundowane przez NFZ, jak i prywatne.

DIAGNOSTYKA OBRAZOWA

Rezonans magnetyczny

DIAGNOSTYKA OBRAZOWA

USG

Diagnostyka obrazowa w Centrum Affidea Kielce Szydłówek

Centrum Diagnostyczne Affidea Szydłówek jest drugą placówką Affidea, jaka powstała w Kielcach. Swoje usługi realizuje od lutego 2020 roku i wyposażona jest w najnowszy w regionie aparat rezonansu magnetycznego.

 

1,5 Teslowy aparat Signa Voyager firmy GE pozwala na precyzyjną diagnostykę, zapewniając jednocześnie pacjentowi wysoki komfort podczas badania. Umożliwia wykonanie badania u osób odczuwających lęk przed ograniczoną przestrzenią, mających trudność z pozostaniem w bezruchu lub niemogących wstrzymać oddechu przez dłuższy czas. Większe łóżko i tunel, służące do wykonania badania, gwarantują pacjentom więcej miejsca i zapewniają maksymalny komfort. Nasz nowoczesny rezonans magnetyczny pozwala również na diagnostykę pacjentów o większej masie ciała – jego udźwig wynosi 250 kg. Dodatkowo redukuje hałas podczas skanowania, ale i – dzięki wbudowanemu, specjalnemu panelowi – daje możliwość odtwarzania w trakcie badania przygotowanej przez pacjenta muzyki. Komfortowi pacjentów sprzyja także podświetlany kaseton sufitowy z grafiką nieba.

 

W placówce pacjenci mogą wykonać rezonans magnetyczny i uzyskać informacje o zmianach chorobowych w układzie mięśniowym, szkieletowym, krwionośnym czy nerwowym, ale także przeprowadzić  wysokospecjalistyczną diagnostykę w obszarze schorzeń nowotworowych prostaty i piersi. 

 

Centrum Diagnostyczne Affidea znajduje się w sąsiedztwie Centrum Handlowego z licznymi miejscami parkingowymi.

Nasze doświadczenie w diagnostyce obrazowej

±5,5

tysiąca badań obrazowych rocznie

15

osobowy zespół medyczny

Diagnostyka obrazowa:

diagnostyka niejednoznacznych zmian: poszukiwanie ogniska pierwotnego przy rozsiewie choroby nowotworowej; ocena ewentualnego procesu wieloogniskowego, zwłaszcza przed planowaną operacją oszczędzającą; monitorowanie pacjentek onkologicznych po przebytym leczeniu; ocena implantów u pacjentek po operacjach plastycznych oraz po rekonstrukcji piersi

diagnostyka bólów kręgosłupa (wszystkie odcinki kręgosłupa), ocena mięśni, więzadeł, a ponadto ocena schorzeń samych kręgów (stany zapalne, guzy, przerzuty, zmiany zwyrodnieniowe)

wykonuje się przy podejrzeniu udaru, w diagnostyce bólów głowy, w chorobach neurodegeneracyjnych, w celu wykrycia przyczyny padaczki i w wielu chorobach neurologicznych

badanie wykonywane w przypadku zmian pourazowych pozwala na pokazanie jamy stawowej, chrząstek stawowych, więzadeł i torebki stawowej

mpMRI, czyli badanie rezonansem magnetycznym prostaty jest badaniem nieinwazyjnym, bezbolesnym i całkowicie bezpiecznym. Jednym z głównych celów badania mpMRI gruczołu krokowego jest wykrycie i lokalizacja zmian odpowiadających rakowi prostaty

Centrum Diagnostyczne
Affidea Kielce Szydłówek

ul. Szydłówek Górny 10
25-411 Kielce

Kontakt:
  
222 552 387
   mcm.kielce2@affidea.com

Godziny otwarcia:
pon.-pt. 8:00-20:00

Przyświeca nam cel:

dbałość o pacjentów i zapewnianie im najwyższych standardów diagnostyki i leczenia. To cel, który traktujemy priorytetowo i który zamyka się w naszym firmowym motto: „najważniejsze jest zdrowie”

 

Dokumenty do pobrania

Przygotuj się do badania. Pobierz dokumenty, które wyjaśniają, jak należy się przygotować przed wizytą w naszej placówce.

Przygotowanie do badania
Przygotowanie do badania MR
Pobierz
Zgoda na badanie MR
Pobierz

Brak plików w tej kategorii

Ulotki dla Pacjentów
Ulotka MR stawów
Pobierz
Ulotka MR prostaty
Pobierz
Ulotka MR piersi
Pobierz
Ulotka MR kręgosłupa
Pobierz

Brak plików w tej kategorii

Warto wiedzieć

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi najnowszymi artykułami

Modernizacja placówki PET-CT Olsztyn
Światowy Dzień Walki z Rakiem
Badanie rezonansem u osób z klaustrofobią – porady i triki
Zostań bohaterem – zadbaj o zdrowie!
Międzynarodowy Dzień Radiologii
Brachyterapia w nowotworze piersi
Październik miesiącem walki z rakiem piersi
Wskazania do wykonania rezonansu magnetycznego
Trefl Gdańsk i Affidea wspólnie troszczą się o zdrowie zawodników klubu
Kolejne pracownie w Polsce z certyfikatem EARL PET/CT