Zdjęcie:www.pexels.com

 

Warzywa i owoce stanowią ważny element naszej codziennej diety. Mimo szerokiej edukacji oraz wiedzy w zakresie zdrowego odżywiania, wiele osób dalej postępuje niewłaściwie wprzy planowaniu posiłków.

Światowa Organizacja Zdrowia zaleca przyjmowanie co najmniej 400 g warzyw i owoców dziennie, co oznacza 5 porcji na dobę (jedna porcja to np. jeden pomidor, jedna porcja szpinaku lub sałaty, pół szklanki bakłażana, cukinii albo papryki). Według Instytutu Żywności i Żywienia produkty te powinny stanowić minimum połowę każdego z zalecanych pięciu posiłków w ciągu dnia.

Niemal połowa badanych (46%) uczestniczących w sondażu przeprowadzonym na potrzeby kampanii „Warzywa i owoce – na szczęście!” przyznała, że nie słyszała, iż zalecane przez dietetyków spożywanie dużej ilości warzyw i owoców może wpłynąć na ich dobrostan. Jednocześnie 53% respondentów jest przekonanych, że częstsze sięganie po te produkty poprawiłoby ich codzienne samopoczucie.

Pięć porcji warzyw i owoców dziennie to nie mit! Zbilansowana, zdrowa dieta oraz regularne badania to klucz do zdrowego, długiego życia. Warto zastanowić się np. nad badaniem TK, które może wskazać wiele chorób i zmian zachodzących w naszym organizmie. Za pomocą TK możemy zbadać m.in. głowę (diagnostyka bólów, zawrotów głowy oraz zaburzeń widzenia), czy serce (diagnostyka choroby wieńcowej, kontrola przed zabiegiem ablacji, ocena aorty piersiowej). Pełna lista oraz szczegółowe informacje znajdą Państwo pod tym linkiem:

https://www.affidea.pl/diagnostyka/dla-pacjent%C3%B3w/tomografia-komputerowa/

 

Źródło: medexpress.pl